Gülüş Dizaynı

Anasayfa » Projects » Gülüş Dizaynı

GÜLÜŞ DİZAYNI

Gülmek,yüzümüzdeki pek çok kas grubunun çalışmasıyla oluşan ve dişlerimizin göründüğü bir mimiktir. Gülüşümüzü etkileyen pek çok faktör vardır. Güzel bir gülüş için öncelikle yüz biçiminizle ,dudak yapınızla uyumlu dişlere sahip olmanız gerekir. İşte gülüş dizaynı, size kişisel özellikleriniz ve isteklerinizle doğallık ve fonksiyonu birleştirerek yüzünüze en uygun ideal gülümsemeyi oluşturmak için vardır.

Yaptırdığınız dişlerin yapay olduğu kimse tarafından anlaşılmamalıdır. Eğer karşıdan yapay olduğunu bağıran renk,biçim vs. varsa bu asla ideal bir gülüş değildir.İdeal olmadığı için de estetik bir gülüş olamaz.

Gülüşünüzden memnun musunuz?
Gülerken ağzınızı kapar mısınız?
Dişlerinizin şekli sizi rahatsız ediyor mu?
Dişlerinizin rengi sizi rahatsız ediyor mu?
Hiç başka birinin gülüşüne sahip olmak istediniz mi?
Dişetlerinizin görüntüsü sizi memnun ediyor mu?

Gülüşünüz Avantajınız Olsun

Pırıl pırıl bir gülümseme hepimizin hoşuna gider. O kişi hakkında sıcak hisler hissetmemizi sağlar. Araştırmalar gösteriyor ki konuşma ve gülme sırasında fark etmeden karşımızdaki kişinin dişlerine odaklanırız. Ahenksiz bir gülümsemede bilinçaltımız bunun sebebini aramaya başlar. Kötü bir görüntü o kişi hakkında negatif duygular beslememize yol açar. Ahenkli bir gülümseme ise iletişimimizin başarısı için avantaj sağlar.

Gülüşümüzü Etkileyen Faktörler

  • Cinsiyet
  • Yüz Şekli
  • Yaş
  • Dudaklar
  • Dişetleri
  • Dişler

Gülüş Dizaynı
Öncelikle ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız çekilir.Panoramik ağız filminiz alınır. Fotoğraflar bilgisayar ekranına yansıtılarak filminiz ve özel istekleriniz doğrultusunda sahip olmak istediğiniz gülme hattı belirlenir. Dişlerinizde herhangi bir kesme işlemine başlamadan diş rengindeki malzemelerle mo-cap (geçici model) çalışması yapılır.

Mo-cap sayesinde dişlerinize dokunulmadan bittiğinde neye benzeyeceğini görmüş olursunuz. Dilerseniz tedaviye devam edersiniz,dilerseniz tamamen vazgeçebilirsiniz.