İmplant

Anasayfa » Projects » İmplant
İmplant

Diş implantları, diş eksikliklerinde hastalarımıza fonksiyon,estetik ve sağlığını tekrar geri kazanmaları için uyguladığımız sistemdir.Bu implantlar kemik içine yerleştirdiğimiz sağlam,güvenilir,hijyenik ve dokuya uygun olarak tasarlanmış titanyumdan yapılan ve diş köklerine benzeyen vidalardır.

Diş İmplantı güvenilir midir?
İmplant yapımında kullanılan titanyum maddesi doku ile hiçbir reaksiyona girmeyen ve oldukça biyouyumluluğu olan metal bir yapıdır.Titanyum dişhekimliğinde yaklaşık 50 yıldan beridir kullanılıyor.İyi bir planlama ,tecrübeli bir ekipman ile sterilizasyonu yeterince iyi olan bir ortamda yapılan implantlar hastalar tarafından da iyi bir bakıma tabi olurlarsa başarı oranları oldukça yüksek olamaktadır.

Hangi hastalara implant yapılmaz
Herhangi bir sistemik hastalığı olan hastaların doktorundan alacağı konsultasyon bilgileri neticesinde dişhehiminin vereceği karar ile implantın yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Hangi durumlarda implant yapılır ?
Gerek tek diş gerekse tüm dişsizliğe kadar bütün hastalarımızda implant yapılabilinir.Başarılı bir implantı hastalarımız ömür boyu kulanabilirler.Tüm diş eksikliği olan hastalarımıza tamamen sabit olan protezlerin yanı sıra üst yapısı hareketli protezler de yapılabilir.Her insanda implant yapılamayabilir;kemik boyu kalınlığı,bazı dokulara yakınlığı sebebiyle bazı hastalarımızda implant yapılamayabilir. Arka dişleri olmayan hastalar sabit protez isterlerse bu ancak implant ile mümkün olabilir.

İmplant nasıl uygulanır?
Öncelikle iyi bir şekilde muayene edilmelidir ,panaromik film yanısıra dental tomografi de alınabilir.Bir planlama yapıldıktan sonra ameliyata başlanır.Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Her implant yaklaşık 10-20 dk sürer. Güneşli implant ameliyat sırasında implantlar kemik içine yerleştirilir,dikişler atılır.Bu operasyon sırasında kemik grefti veya sinüs operasyonu  gerekebilir. İmplantlar yerleştirildikten sonra 2 ay ile 6 ay arası bir bekleme (implant ile kemiğin kaynaşması için) gerekir. Bazı durumlarda operasyondan hemen sonra da üst protezler yüklenebilir.

İmplant üstü protez yapımı
İmplant ile kemik kaynaşması tamamlandıktan sonra üst yapılarına başlanır.Yaklaşık 7-10 gün içinde protezimiz tamamen bitmiş olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.